Scholarships and awards for the Class of 2020

 

May 20, 2020

Stacey Allderdice

Thora Allderdice Scholarship

Triangle Communication Scholarship

Volleyball Letter

Volleyball Best Offensive Player

Academic All-State Selection-Volleyball

Amanda Cline

FHA Scholarship

Alvin and Judy Kober Scholarship

Volleyball Letter

Volleyball Co-Most Valuable Player

Volleyball Best Defensive Player

Academic All-State Selection-Volleyball

Basketball Letter

Basketball Most Rebounds

Academic All-State Selection-Basketball

Clint Darlington

State of Montana STEM Scholarship

Football Letter

Football All-State Selection

Football Most Valuable Lineman

Football Most Valuable Defender

Academic All-State Selection

Basketball Letter

Basketball All-State Selection

Basketball Mr. Double=Double

Seanna Demontiney

Volleyball Letter

Academic All State Selection-Volleyball

Basketball Letter

Basketball Best Free Throw Percentage

Academic All-State Selection-Basketball

Bailey Gasvoda

Town Pump/KRTV Student of the Week

Helen Wetherbee & Rudy Blazek Sch

State of Montana STEM Scholarship

Shannon Green Memorial Scholarship

Big Sandy VFW Post 6107 Scholarship

MSU Premier Scholarship

Montana FFA Foundation Scholarship

Northwest Farm Credit Services Sch

Basketball Letter

Academic All-State Selection-Basketball

Spirit of a Pioneer Award

Faith Gasvoda

Sigurrd Brekkaflat Scholarship

Walter Brown Memorial Scholarship

Treasure Lodge #95 Masonic Scholarship

MSU-Northern Merit Scholarship

Algot H. Bergstrom Scholarship

Hill County Elec. Tell Us Your Story

Corder and Associates Scholarship

Hope Gasvoda

Daughters of the American Revolution Good Citizen

FHA Scholarship

Sigurrd Brekkaflat Scholarship

Grace and Max Clawiter Scholarship

State of Montana STEM Scholarship

Corder and Associates Scholarship

Triangle Communications Scholarship

Chouteau County Tractor Pullers Sch

Big Sandy Medical Services Foundation

MUS Honor Scholarship

University of Providence Leadership

American Legion Government Test-3rd Place

Presidential Academic Fitness Award

Science Olympiad State Finals

Volleyball Letter

Volleyball Most Improved

Academic All-State Selection-Volleyball

Cheerleading Letter

Cheerleading Most Team Spirit

National School Choral Award

Jeremiah Genereux

George & Penny Ament Creativity Sch

Basketball Letter

Basketball Mr. Defense

Academic All-State Selection-Basketball

Elaina Gregory

Grosen Family Scholarship

Big Sandy Education Foundation - Tordik Memorial Scholarship

Big Sandy Rotary / Bud Gullickson Memorial Scholarship

Big Sandy Medical Services Foundation

Volleyball Letter

Volleyball Co-Most Valuable Player

Volleyball Best Teammate

Academic All-State Selection-Volleyball

Basketball Letter

Academic All-State Selection-Basketball

Hunter Jappe

Football Letter

Football All-Conference Selection

Brock Proulx

Emma Kulbeck Memorial Scholarship

Football Letter

Football All-State Selection

Football Hardest Hitter

Basketball Letter

Basketball Most Inspiring

Spirit of a Pioneer Award

Ryan Roth

Mike Richter Memorial Scholarship

Sigurrd Brekkaflat Scholarship

State of Montana STEM Scholarship

Big Sandy Education Foundation- Tordik Memorial Scholarship

Shannon Green Memorial Scholarship

Big Sandy Rotary / Bud Gullickson Memorial Scholarship

American Legion Government Test-1st Place

Rocky Mountain College Founder's Sch

Rocky Mountain College Basketball Sch

Football Letter

Academic All-State Selection-Football

Basketball Letter

Basketball All-State Selection

Basketball Most Valuable Teammate

Academic All-State Selection-Basketball

Brooke Schwenke

Florence & Joseph H. Walters Memorial

Darlene Gunhold Memorial Scholarship

Big Sandy Education Foundation / Tordik Memorial Scholarship

Big Sandy Rotary / Bud Gullickson Memorial Scholarship

Fort Benton Lions Club Scholarship

Elaine Courtnage Memorial Scholarship

Olive & Elmer Stanborn Scholarship

Audrey Sipler

Grosen Family Scholarship

Big Sandy Medical Services Foundation

Big Sky State Games

Cheerleading Letter

Cheerleading Most Inspirational

Academic All-State Selection-Cheerleading

John Philip Sousa Band Award

Caedon Tielking

Football Letter

US Army Ranger School

Erin Taylor

Mike Richter Memorial Scholarship

Basketball Letter

Academic All-State Selection-Basketball

The Arion Award

Elijah Wagoner

Football Letter

Academic All-State Selection-Football

Basketball Letter

Basketball Most Dedicated

Everett Works

Ralph Schwartz Memorial Scholarship

Lulu Giebel Music Scholarship

Big Sandy Rotary / Bud Gullickson Memorial Scholarship

American Legion Government Test, 2nd Place

George & Penny Ament Creativity Sch.


 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2019

Rendered 06/01/2020 11:00